Доктор педагогічних наук, доцент,
завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв
Київського університету імені Бориса Грінченка.
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ
ДО РОБОТИ З УЧНІВСЬКИМИ МУЗИЧНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИМИ КОЛЕКТИВАМИ
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. – Київ, 2011.
У дисертації досліджено проблему підготовки майбутнього вчителя музики до роботи з учнівськими музично-інструментальними колективами. Виявлено закономірності й науково обґрунтовано педагогічні засади цього процесу.
Проаналізовано його методологічні основи та визначено наукові підходи (синергетичний, аксіологічний, компетентнісний), реалізація яких забезпечує успішність підготовки студентів до роботи з учнівськими оркестрами й інструментальними ансамблями.
Систематизовано зміст та визначено складові методики роботи майбутнього вчителя музики з учнівськими музично-інструментальними колективами. Спроектовано структуру діяльності й компетентнісну модель учителя музики як керівника учнівського музично-інструментального колективу.
Визначено критерії і показники та встановлено рівні сформованості у студентів оркестрово-методичної компетентності. Розроблено й експериментально перевірено ефективність організаційно-методичної системи підготовки майбутнього вчителя музики до роботи з учнівськими музично-інструментальними колективами.
Доведено доцільність визначених наукових підходів, принципів, педагогічних умов, форм, методів і засобів підготовки студентів до цього виду фахової діяльності.